A mai napon mi férfiak virággal kedveskedünk kolléganőinknek, vagy az ismerős lányoknak asszonyoknak. Nem volt ez mindig így.
Kezdetben vala ez a nap a női emancipáció harcos, önmagáért kiálló és maguknak jogokat, társadalmi egyenlőséget követelő nők napja volt. NewYork, 1857. március 8. Szövőgyári munkásnők tüntettek magasabb fizetésért a város utcáin. Amerikai találmány tehát, de a kommunizmusban gyökerezik, vagy legalább is azzal szoros párhuzamban áll.
Ez talán az első lépések egyike volt, amely a család szétzilálásával a Novus Ordo Seclorum felé terelgeti a népeket. A dollár szabadkőműves jelképei, köztük a jelmondat is, az új vuilágrendet megalkotni igyekvő elméket jeleníti meg.
Hová jutottunk 153 év alatt? Ma a nőknek nem joga a munka, de szükségszerű kötelessége is, hiszen egy fizetésből nem lehet eltartani a családot. A mai napig nem kapnak annyit a nők az elvégzett munkáért mint mi, férfiak. Az elnőiesedő szakmák ugyanakkor a férfiakat kiszorítja sok területről. Az oktatásban ma sokkalta több nő dolgozik, mint férfi. Korábban elképzelhetetlen sportágakban is megjelentek a nők. Ha csak a labdarúgásról lenne szó, de súlyemelés, bírkózás, box... Közben a legnépszerűbb divatmagazinok címlapjairól ideálnak feltüntetett anorexiás nők mosolyognak, és hirdetik a konzumidiotizmust. Boldog nőnapot!
Beszolda